Covid-19 Acil Eylem Planı Hazırlama

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında iş yerinde işveren ve çalışanın sağlık ve güvenliğinin denetlenmesi, sürdürülebilir hale getirilmesi ve de belli aralıklarla risk analizinin kayıt altına alınabilmesi açısından covid-19 acil eylem planı hazırlık safhası çalışmaları olmaktadır.

Dünyayı 2019 yılı Aralık ayı ile birlikte Çin’in Wuhan kentinden etkisi altına alan Corona virüs etkisinin saptanması, hastanın izole edilmesi ve gereken eylem planının uygulamaya geçirilmesini öngörmektedir.

Firmamızca alanına hakim uzman iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminin koordinasyonuna bağlı olarak faaliyete yer verilmektedir. Kaliteden ödün vermeyen yaklaşımla covid-19 acil eylem planı hazırlık çalışması büyük bir hızlılıkla sürdürülmektedir.

Acil Durum Eylem Planı Hazırlık Safhamız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının genelgesi ve Sağlık Bakanlığının talimatıyla ortak hareket eden ortak sağlık ve güvenlik birimimiz, uzman ekibiyle birlikte covid-19 acil eylem planı hazırlık safhasını oluşturmaktadır. Firmamızın covid riskine karşı yürüttüğü acil durum eylem planı şu aşamalardan oluşmaktadır:

-İş yerinde hastalık belirtisi görülen çalışanın izole edilerek tam izolasyonun sağlanması.

-Olası risk faktörünün saptanarak gerekli eylem planının oluşturulması.

-İş yeri hekiminin talimatıyla diğer çalışanların covid 19 hakkında bilgilendirilmesi ve hijyen eğitimine tabi tutulması.

-Hastalık belirtisi gösterenlerin teste tabi tutulması.

-Hastalık belirtisi gösterenlerin sergilediği davranış kalıplarının raporlanması.

-Başlıca eylem planı hazırlık aşaması olarak Tuzla osgb firması olarak verdiğimiz hizmetler arasında gelmektedir.

Covid-19 Acil Durum Eylem Planının Güncellenmesi

Corona virüse karşı etkin mücadele gerçekleştirmek bakımından Tuzla ortak sağlık ve güvenlik birimimizde eylem planı konusunda güncellememiz devam etmektedir.

Bunun için iş yeri hekimi talimatı dikkate alınarak gerek işveren gerekse işçi sağlığının azami düzeye çıkarılması bakımından gereken rutin kontrollere yer verilmektedir.

Profesyonel osgb hizmeti Tuzla acil durum eylem planını Resmi Gazetede yayımlanan en son yapılan değişikliklere dayandırarak gerçekleştirmektedir.

Acil Durum Eylem Planı Risk Analizinin Tutulması

Covid-19 salgınına karşı pandemi sürecinde hastalık belirtisi gösterenlerin Gebze osgb firmamız tarafından düzenli olarak raporlanması gerekmektedir. Bu risk analizi sayesinde olası salgının diğer çalışanlara bulaşması önlenerek hastalık geçirenin bir an önce izole edilmesi ve de tam izolasyon sağlanması için gereken risk analizinin Gebze ortak sağlık ve güvenlik birimi olarak saptanması gerekmektedir.

 

Pandemi sürecinde çalışanların tüm sağlık önlemini almak için Gebze osgb firması olarak uzman iş yeri hekimi kadromuzla size profesyonel osgb danışmanlığı hizmetini vermeye devam ediyoruz. Firmamız yönetmeliğe uygun gerçekleştirdiği covid-19 acil durum eylem planı hazırlık çalışmalarıyla İstanbul ilinde faaliyetini yürütmektedir.

 

Covid salgınına karşı kayıt ve istatistiklerin tutularak düzenli ilgili birime raporlanması İstanbul osgb firması olarak tarafımızca yürütülmektedir. İşverenin ve iş yerinin corona salgınına karşı her türlü tedbirini gözlemleyerek gerekli tüm tetkikler ve analizler İstanbul ortak sağlık ve güvenlik birimi firmamızca profesyonelce yürütülmektedir.

Göç Alan Bölgeler İle Üretim Seviyesi

Üretimlerin sağlıklı ve güvenilir gerçekleşmesi için işyeri hekimi söz konusu görevlerini yerine getirmesi halinde, birçok risklerin oluşmasını engellemeye yardımcı olmaktadır. İstanbul ilinde üretim faktörlerinin ve iş güvenlik hizmetlerinin takip edilmesi gerekmektedir. Nüfus olarak fazla seviyelere ulaşan İstanbul, mal ve hizmet üretimi konusunda yüksek seviyele ulaştığı gözlenmektedir. İşyeri hekimlerinin bu aşamada çalışma taleplerinin gerekliliği ortaya konmaktadır. En çok göç alan illerin başında yer alan İstanbul, yıl içinde çok sayıda iş ile ilgili kaza ve risklerin yaşandığı görülmektedir.

İşgücü talebinin ve üretim faaliyetlerinin fazla olduğu bir başka ilçemiz ise Tuzla yer almaktadır. Deniz ve tersanenin yüksek olduğu, riskleri beraberinde getirmektedir. Tuzla ilçesini oluşturan kişilerin çoğu işgücü olarak talep edilmektedir. Göç alınması yönünde aktif rol oynamaktadır.

Plan OSGBBizden teklif almadan karar vermeyin…

Call Now Button